David Ondříček připravil pro Accolade krátký film o přeměně zpustlého areálu v moderní průmyslovou halu.
Artový snímek Metamorphosis je taneční metaforou zhmotňující přeměny starého v nové a autorsky se na něm podíleli kromě Davida Ondříčka také hudebník Jan P. Muchow a taneční choreografka Veronika Knytlová. Filmem Davida Ondříčka Metamorphosis se na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary představí skupina Accolade jako dlouholetý partner festivalu a koproducent Ondříčkova filmu Zátopek.
„Po investici do filmu Zátopek mě Milan Kratina, CEO Accolade, požádal o natočení image spotu. Dopřál mi naprostou volnost, a tak jsem oslovil kolegy z různých oborů, aby mi s tím pomohli. Celý proces byl velice spontánní a zábavný. Snažili jsme se obrazem, světlem, hudbou, a především tancem vyjádřit určitou část činnosti Accolade. Přeměnu brownfields, kovošrotů a různých nevzhledných míst v moderní průmyslové parky, které myslí na ekologii a budoucnost. Moc mě to bavilo,“ vysvětlil David Ondříček, režisér snímku Metamorphosis a filmu Zátopek.
Na šedesátivteřinovém snímku se podílela přední česká choreografka Veronika Knytlová, zakladatelka VerTeDance, jedné z nejúspěšnějších tanečních skupin v České republice. Atmosféru snímku podtrhuje hudba Jana P. Muchowa, známého hudebníka, skladatele a držitele několika ocenění za nejlepší filmovou hudbu, kterého můžete znát jako zakladatele české hudební skupiny The Ecstasy of Saint Theresa či jako baskytaristu skupiny Umakart.
„Možnost kreativní účasti na tomto projektu, spolupráce s režisérem Davidem Ondříčkem, kameramanem Honzou Šusterem a vůbec celým týmem, pro mne byla jednou z nejpříjemnějších tvůrčích událostí poslední doby. Celý proces byl velkou inspirací a snad i příslibem dalších podobných. Filozofie společnosti Accolade je velmi sympatická a lze si jen přát, aby i nadále podporovala umělecké počiny vznikající v ČR,” podotkla Veronika Knytlová.
„Jsem rád, že se na vzniku Metamorphosis mohl podílet tento „dream team”. Tvůrci snímku dostali kreativní volnost a pro ztvárnění přeměny starého na nové se volně inspirovali oživením opuštěného areálu strojíren v Chebu v Karlovarském kraji, kde vznikla z brownfieldu nejzelenější průmyslová hala v Evropě. Jednoduše řečeno, přeměna starého na nové, moderní a znovu užitečné je to, co děláme a budeme dělat dále,” řekl Milan Kratina, CEO Accolade.
Podpora umění a kulturního života patří k jedné z hlavních filozofií Accolade, a proto skupina využila možnost ponořit se v letošním ročníku karlovarského festivalu ještě hlouběji do světa umění, jak díky podílení se na filmu Zátopek, tak i díky tomuto originálnímu vyobrazení úsilí o znovuoživení chátrajících průmyslových areálů. Nejen z hlediska kultury patří Karlovarský region mezi klíčové oblasti působení Accolade v Čechách. Svou činností skupina pomohla přetvořit tuto opomenutou průmyslovou oblast České republiky v území s moderní průmyslovou infrastrukturou přinášející nové příležitosti pro podnikání, lepší místo pro život, a to nejen z hlediska ekonomické podpory regionů a lokálních organizací, ale i v ohledu šetrného přístupu k životnímu prostředí. I díky tomu se může Accolade pyšnit oceněním „nejzelenější“ haly v Evropě za moderní průmyslový park na Chebsku.