DHL
PartyDeco
Röhlig Suus
ABC Autoparts
Advansor
Change Lingerie
Svendsen Sport
DSV
Intercars
Pierce
Cotes
Inpost
DTS
Iglotex
Pulire

Szczecin Park

Szczecin, Polsko
227 691 m2
Szczecin

Szczecin

Szczecin, Polsko
227 691 m2

Průmyslový park Štětín má v polském průmyslu velmi významnou roli, to především díky své poloze. Nachází se totiž v blízkosti přístavu Štětín - Svinoústí. Ten je největším přístavem v regionu Baltského moře. Obrat činí 23 milonů tun nákladu ročně.  

Přístav představuje vstupní bránu do oblasti Baltského moře. Je tak zřejmé, že patří mezi důležité mezinárodní destinace, skrz které se realizuje námořní obchod se zbožím. Je považován za nejdůležitější přístav pro Českou republiku a Slovensko (zdroj OECD), s Hamburkem a Brémami soutěží o regiony Německa. I přes to, že je nejbližším přístavem, který se nachází v okolí Hamburku (zhruba 4 hodiny cesty), je konkurenceschopným a dokáže přepravit stejné množství zboží. Přístav nabízí přístup do Evropského říčního systému a je zastávkou na vodním tahu ze Skandinávie a Pobaltských státu do centrální a jižní Evropy.

Projekt ve Štětíně se postupně rozšiřuje a postupuje dle třech, předem stanovených, fází. V první fázi došlo k pronájmu celkové užitné plochy o velikosti 53 714 m2. Druhá fáze je skoro dokončena a bude pronajato celkem 72 918 m2 užitné plochy. Pro třetí fázi se plánuje pronájem 57 000 m2 užitné plochy.

Mezi nájemce, kteří budou prostory ve Štětíně využívat, patří např. Pierce AB - největší online prodejce moto cyklických dílů, vybavení a oblečení, DHL – globalní leader na trh s logistickými službami, Svendsen Sport S/A – dánský dodavatel rybářského náčiní, které se umisťuje na top pozicích žebříčcích napříč odvětvím, AutoDoc – online prodejce náhradních automobilových dílů, MAROL – jeden z vedoucích distributorů potravin na polském trhu a také Change Lingerie – skandinávská značka vysoce kvalitního spodního prádla, která využívá online i kamenné prodejny pro odbyt produktů v Evropě, Asii a Severní Americe.

Park Štětín je vícefázovým skladovým komplexem, který se rozkládá na 46 ha pozemku. Momentálně je k užívání schváleno více než 147 000 m2. V tuto chvíli se staví dvě nové budovy, které budou dokončeny v první polovině roku 2020. Cílem investice je získání 220 000 m2 užitné plochy.

Park se nachází na východním okraji Štětína a díky tomu je vzdálen jen 20 minut jízdy autem od letiště Szczecin – Goleniów. Právě tato výhodná pozice v blízkosti mezinárodního dopravního uzle a přístavu Štětín – Svinoústí činí investici do výstavby parku atraktivní.

Díky své poloze je tak park klíčovým pro ekonomický rozvoj jak severo-západního regionu Polska, tak celé země.

Populace v regionu

Štětín se nachází v Západním Pomořansku, které najdeme na severo-západě země. V regionu žije celkem 1,8 milion obyvatel. Se svými 403 tisíci obyvateli je Štětín sedmým největším městem v Polsku.

Vysokoškolské vzdělání v Západopomořanském Vojvodství nabízí 25 institucí, které vzdělávají ročně 40 000 studentů. Region je primárně spojován s loďařským průmyslem a zemědělstvím. V současnosti se však rozvíjejí i další odvětví ekonomiky, především ty, které souvisí s technologiemi.

Poloha a dostupnost

Kromě toho, že je park vzdálen pouhých 20 minut jízdy autem od letiště Szczecin – Goleniów, je také napojen na síť mezinárodních dálnic, rychlostní silnice S3 a S10 vedoucí na dálnici A2, po které se lze dostat do Poznaně / Wroclawi / České republiky, respektive do Bydhoště / Lodže / Toruně / Varšavy a dále je napojen na dálnici A6 do Berlína (130 km). Veřejná doprava k parku je zajištěna díky autobusům, které staví přímo u parku, nebo pomocí vlaků, kdy vlaková stanice je přibližně 7 minut chůze.

Přístav Štětín – Svinoústí je vzdálen 15 minut a je považován za nejdůležitější přístav pro Českou Republiku a Slovensko, s Hamburkem a Brémami soutěží o dodávky zboží do severovýchodních regionů Německa a do Berlína. Štětín je nejbližším městem Hamburku, které je schopné obsloužit stejný obnos nákladu. Přístav Štětín – Svinoústí se nachází na vodním tahu, který spojuje Skandinávii a Pobaltské státy s centrální a jižní Evropou a zároveň je přístav vstupem do vnitro zemské vodní sítě.

Standartní technická specifikace

  • Čistá výška: 10 m
  • Nakládací doky: 1/1,000 m2
  • ESFR rozprašovací systém
  • Nosnost podlahy: 5 t/m2
  • Parkovací místa pro osobní a nákladní automobily
  • Nakládací plošina
  • Kancelářské prostory a zařízení dle požadavků klienta