Badania, rozwój i produkcja sprzętu na potrzeby transportu kolejowego. Accolade ukończyła realizowaną na rzecz Faiveley, wartą 35 mln EUR inwestycję w budowę nowoczesnej hali w Bochum.
Inwestycja w nowoczesną i zrównoważoną infrastrukturę przemysłową o wartości dodanej, przeznaczoną na potrzeby prowadzenia prac badawczych i rozwojowych w sektorze kolejowym – właśnie na tym polega inwestycja zrealizowana przez Grupę Accolade w niemieckim Bochum. Międzynarodowy producent i dostawca technologii kolejowych Faiveley, należący do WabTec corp. wprowadził się do hali zrealizowanej w formule „pod klucz”. Projekt, którego łączna wartość wyniosła 35 mln EUR, będzie stanowił kompleksowy ośrodek prowadzący prace badawcze i rozwojowe, a także wytwarzający i magazynujący produkty, ze szczególnym uwzględnieniem układów hamulcowych.
Dostosowany do potrzeb Faiveley projekt powstał na niewykorzystanym obszarze poprzemysłowym, zastępując fabrykę samochodów Opel, która zakończyła produkcję w 2014 r. Połowa liczącego 20 000 m2 powierzchni kompleksu jest przeznaczona na produkcję, badania i rozwój, a po 25% na biura i na magazyn.
“Inwestycja w Bochum to doskonały przykład tego, jak powinna wyglądać budowa infrastruktury gospodarczej w XXI w. Tchnęliśmy nowe życie w niewykorzystywany dawny obszar przemysłowy, przygotowaliśmy projekt dostosowany do najemcy i środowiska lokalnego oraz, co niemniej ważne, stworzyliśmy przestrzeń, która będzie wykorzystywana nie tylko do produkcji i magazynowania, ale również na potrzeby zaawansowanych badań i rozwoju. Ponadto pewne aspekty sprawiają, że nasze hale to jedne z najbardziej przyjaznych dla środowiska budynków przemysłowych na świecie, dlatego mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że zainwestowaliśmy w projekt, który przynosi wartość dodaną, wykraczającą poza tradycyjne pojmowanie nowoczesnych hali i magazynów,” komentuje Milan Kratina, Dyrektor Generalny Accolade.
Accolade weszła na rynek niemiecki w 2019 r. jako pierwszy czeski podmiot inwestujący w nowoczesne hale. Na tym rynku – podobnie jak na innych rynkach w Czechach, Polsce, Hiszpanii i na Słowacji – grupa koncentruje się na strategicznie położonych obszarach, które mają potencjał, aby stać się dużymi ośrodkami biznesowymi dla całego rynku europejskiego.
“Oprócz świetnej lokalizacji w samym sercu najważniejszego obszaru przemysłowego Nadrenii, w pobliżu Dortmundu, Essen czy też Düsseldorfu, inną zaletą projektu jest możliwość korzystania z kompleksu całodobowo, siedem dni w tygodniu. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z siecią autostrad prowadzących do Holandii oraz dynamicznemu rozwojowi okolicznych ośrodków przemysłowych, nasz kompleks staje się jednym z najlepiej położonych ośrodków w okolicy,” dodaje Kratina.