O nás

O nás

Skupina Accolade investuje do infrastruktury pro podnikání v Evropě.

Zaměřujeme se na přípravu nájemních prostor pro lehkou výrobu, logistiku a ecommerci. Investujeme do prvotřídních výrobních a skladovacích prostor v kvalitních lokalitách a v našich nemovitostech pronajímáme prostory pro podnikání špičkovým společnostem. Mezi naše nájemce patří například DHL, Tchibo, KION Group, ZF TRW, Oponeo, AutoDoc, DPD, DB Schenker, Pierce, Expondo, Gates, Vive Group, Iveco, Swiss Krono, Dachser a mnoho dalších světově známých značek.

Za více než šest let existence jsme vybudovali portfolio komerčních nemovitostí o celkové rozloze přesahující 1,1 mil. m² v České republice, Polsku, Slovensku a Německu. Hodnota našeho portfolia se ke konci roku 2018 zvýšila na 827 milionů EUR (více než 21 miliard Kč).

Naším cílem je podpořit dlouhodobý rozvoj infrastruktury pro podnikání v celé Evropě a poskytnout v rámci našich projektů kvalitní zázemí společnostem z oblasti technologií, e-commerce, výroby i logistiky. Financujeme nejen výstavbu nových projektů, ale také přestavby zanedbaných brownfieldů, kterým dáváme novou tvář a vracíme je zpět do hry na průmyslovém trhu. Mezi námi realizované projekty patří například rekultivace staré továrny na Messerschmitty ve Štětíně a bývalé chemičky v Bydhošti.

Inovace jsou pro nás nejvyšší prioritou, a proto podporujeme projekty, které splňují nejvyšší technologické standardy a zároveň mají nízký dopad na své okolí. Všechny naše připravované stavby splňují požadavky na certifikaci BREEAM, která posuzuje především environmentální vliv stavby a kvalitu pracovního prostředí, minimálně na úrovni Good (Dobrá). V  roce 2018 získalo námi realizované distribuční centrum Estée Lauder provozované společností DHL v Chebu certifikát BREEAM Excellent (Vynikající), čímž se zařadilo mezi nejlépe hodnocené stavby v regionu střední Evropy.

Na konci roku 2017 jsme se rozhodli investovat do jedné z klíčových infrastruktur ve střední Evropě a stali jsme se majiteli provozovatele druhého největšího letiště v ČR v Brně-Tuřanech. Letiště, které ročně odbaví více než půl milionu lidí, chceme přeměnit na významný dopravní uzel v našem regionu. Již v roce 2018 se nám podařilo zavést nové pravidelné letecké spojení a zvýšit objem přeprav i cestujících. Do budoucna chceme modernizovat nejen prostory pro nákladní dopravu, ale také vybavení pro cestující mířící na dovolenou či za obchodem.

Od roku 2018 jsme hrdým partnerem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. KVIFF je jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v České republice, která umožňuje filmovým fanouškům vidět ty nejlepší filmy současné produkce a setkat se s evropskými i hollywoodskými hvězdami.

Do budoucna připravujeme výstavbu polygonu pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením. U Stříbra v západních Čechách by měl vyrůst polygon, který posunuje český průmysl k spolupráci s globálními centry výzkumu a vývoje a nabude tak významu nejen pro ČR, ale pro celou Evropu.