O nás

O nás

Skupina Accolade investuje do infrastruktury pro podnikání v Evropě.

Jsme investiční společnost poskytující prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastníme síť 27 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Do budoucna plánujeme vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením.

Za více než devět let existence jsme vytvořili portfolio komerčních nemovitostí o rozloze přesahující 1,3 mil. m² v hodnotě téměř 1,247 mld. EUR. Neinvestujeme pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů. V roce 2019 jejich podíl v našem českém portfoliu vzrostl na 35 %, v Polsku je to dokonce 50 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 610 000 m2.

V roce 2014 jsme založili fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak společně s námi na rozvoji moderního průmyslu.

V roce 2017 jsme se rozhodli koupit provozovatele druhého nejfrekventovanějších letiště v České republice, Brno-Tuřany. Dynamický růst a udržitelný průmysl jsou našimi prioritami. I díky tomu jsme se stali nejrychleji rostoucí firmou v České republice a byli zařazeni do TOP 5 nejrychleji rostoucích firem v Evropě v rámci segmentu nemovitostí.

Chceme jít příkladem nejen v podnikání, ale také v rámci společenské odpovědnosti. Součástí naší firemní kultury je být důvěryhodným a odpovědným partnerem.